Так вважає тренер другої категорії Оріхівської дитячо-юнацької спортивної школи Запорізької області Юрій Коломоєць. Він - з першого випуску секції веслування, майстер спорту з цього виду спорту, має нагороди зі змагань різних рівнів. Тепер разом із колегою, майстром спорту Віталієм Вітром тренує юних спортсменів, які під їхнім керуванням мають непогані успіхи. Добрим словом згадують обидва свого наставника Бориса Джумагалієва, майстра спорту СРСР з веслування, заслуженого тренера Киргизії. Майстрами спорту стали його вихованці Роман Семенович, Ігор Шушко, Віктор Дяченко, Сергій Петров, кандидатами у майстри спорту - Андрій Шмиголь, Олег Шумський, Яна Федоренко та інші - всього більше десяти спортсменів.
- А хто з ваших вихованців досяг найкращих результатів?- цікавлюся у Юрія Олексійовича.
- Третій рік займається веслуванням на байдарках Микита Гончар, нині учень 10 класу гімназії № 1 "Сузір'я". На минулорічному чемпіонаті України у Ковелі серед юніорів на дистанції 1000 м він завоював друге місце і виконав норматив кандидата у майстри спорту. А восьмикласник міської ЗОШ № 3 Сергій Насипайко посів третє місце на дистанції 3000 м. Для наших юнаків це досить високі показники, адже у змаганнях веслувальників взяли участь більше 500 спортсменів з усіх областей країни.
- Перспективних хлопців ще можете назвати?
- У червні на чемпіонат України до Ковеля вперше поїдуть Захар Іванець і Давид Михайлик, обоє 2002 року народження. Буде там виступати і наш колишній вихованець Роман Макота, студент Дніпропетровського інституту фізичної культури і спорту.
- А чому саме на Волині проходять чемпіонати такого рівня?
- Там створені чудові умови для проведення змагань веслувальників на різні дистанції на річці Турії, правій притоці Прип'яті (басейн Дніпра). У місті проводиться значна робота для поліпшення спортивної інфраструктури. Ми не відмовляємося від участі, хоча добиратися туди далеко. Кооперуємося з ДЮСШ ЗАЕС Енергодара, з керівником і тренерами якої підтримуємо тісні дружні зв'язки. У них матеріальна база краща і транспорт є, бо, крім спортсменів, веземо власні байдарки з веслами.
- Чи забезпечені ви спортінвентарем?
- Веслувальна база (елінг для зберігання човнів) була збудована 30 років тому завдяки коштам заводу "Орсільмаш". Наші байдарки придбані ще до часів незалежності України,тож доводиться постійно їх ремонтувати. Займаємось цим самі. А ось весла обновили - легкі, зручні, з міцного матеріалу, виготовлені в Угорщині. Та й недешеві. А байдарки за нинішніми цінами придбати неможливо.
Мабуть, саме з цієї причини в Запорізькій області постійно скорочується кількість секцій з веслування. Нині, крім Енергодара й Оріхова, цим видом спорту займаються ще в Запоріжжі у ДЮСШ "Локомотив" і СК "Металург".
- У якому віці краще починати тренування на байдарках? Чи всі ваші вихованці витримують навантаження?
- Наприклад, я починав у 1984-му, коли мені було 13. У підлітковому віці кожному хочеться довести дорослим, що він на щось здатний. Головне у веслуванні - працелюбність, велике бажання, прагнення до мети. Треба мати відмінну спортивну форму, натерти три ряди мозолів, не пропускати тренувань, ось тоді й будуть результати.
Перед тим, як прийняти дітей до секції, бесідуємо з батьками, щоб отримати їхню згоду. Початківцям обов'язково слід пройти медогляд, щоб не було проблем із здоров'ям. Крім тренувань на воді, наші хлопці і дівчата користуються спеціалізованим тренажером (хоч він уже за віком "пенсіонер"). Звичайно, не всі витримують навантаження, залишаються найбільш витривалі. Зараз на двох тренерів припадає до 50 юних спортсменів.
- У наступному році Оріхівська ДЮСШ відзначатиме 50-річчя від часу створення. Чи порадують ваші вихованці ювілей новими перемогами?
- Будемо старатися досягти високих результатів у спартакіадах школярів і всеукраїнських змаганнях. Потенціал є.
Оріхівський район
Тамара КУРОЧКІНА, журналістка
|